KONST / Litografier / Färglitografi 14346038
nr 1434 6038
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Signerad, numrerad 132/260, daterad 1971. Färglitografi, bildmått: 69x48cm, yttermått inklusive ram: 93x72cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 november 2021
kl 18:58:41
25/11 22:38:14
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes